ФОТО : Тренингот на ракометната репрезентација во Мец пред утрешниот натпревар со Тунис

Машката ракометна репрезентација го одржа  и вториот тренинг во Мец каде утре се среќава со Тунис  во првото коло на мундијалот во Франција.

trening-meztrening-mez-2trening-3trening-mez-4trening-mez-5