ФОТО : Вардар одржа тренинг на „Шукру Сарачоглу“

Фудбалерите на Вардар го одржаа официјалниот тренинг  на стадионот „Шукру Сарачоглу“ , подготвени се дуелот со Фенербахче на кој  ке играат со предност од 2-0.

Средбата меѓу Фенербахче  и Врдар се игра в четврток и ке можете да ја  погледнете  на ТВ Нова со почеток од 19-30 часот .