Лига Европа: Ајакс-Лион и Селта-Манчестер Јунајтед во борба за финалето

Ајакс-Лион и Селта- Манчестер Јунајтед се полуфиналните парови од Лига Европа.

Првите мечеви ќе се одиграат во Холандија и Шпанија на 4 мај, додека реваншите ќе се одиграат седум дена покасно.