Малолетничка деликвенција: За 200 денари го нападнале со нож во Градскиот парк

Петнаесетгодишно момче од Скопје за 200 денари и јакна, вчера во парк било нападнато со нож од двајца насилници.

Како што соопшти МВР во полиција било пријавено дека кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над малолетник при што му ја одзеле јакната и 200 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.