ПМФЛ: Академија Пандев со нова победа над Шкупи се зацврсти на третото место

Екипата на Академија Пандев која е дебитант во ПМФЛ запиша нова  победа во првенството, во Струмица славеше против Шкупи со 2-0 и се зацврсти на третата позиција на табелата.

Работнички продолжува да тоне откако загуби на гости кај Ренова, Силекс  освои бод на гости кај Скопје додека Пелистер ја совлада Победа .

Резултати , 10 коло :

ВАРДАР – ШКЕНДИЈА 4-2

РЕНОВА – РАБОТНИЧКИ 3-1

СКОПЈЕ – СИЛЕКС 1-1

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – ШКУПИ 2-0

ПЕЛИСТЕР – ПОБЕДА 2-1

ТАБЕЛА: Шкендија 25 бода, Вардар(-2) 19, Академија Пандев(-1) 17, Силекс 14, Шкупи 12, Пелистер 12, , Ренова 10, Победа 9, Работнички(-1) 7, Скопје 5 бода.