Ракометарите на Вардар, Лука Циндриќ и Алекс Душебаев влегоа во идеалниот тим на „фајнл фор“ турнирот од СЕХА

Идеален тим на Ф4 турнирот:
голман – Иван Стевановиќ (ППД загреб)
лево крило – Кристијан Угалде (Веспрем)
лев бек – Момир Илиќ (Веспрем)
среден бек – Лука Циндриќ (Вардар)
десен бек – Алекс Душебаев (Вардар),
десно крило – Златко Хорват (ППД Загреб)
пивотмен – Расто Стојковиќ (Мешков).

За МВП (најкорисен играч) е прогласен Момир Илиќ од Веспрем.

Вардар го освои второто место на турнирот откако во финалето загуби од Веспрем со 28:26.