Раководството на Хал ја прекина соработката со Мајк Фелан

Лошите резултати на Хал сити и последната позиција на табелата во Премиер – лигата беа причина раководството на клубот да му даде отказ на менаџерот Мајк Фелан.

По 20 одиграни натпревари, Хал сити е на самото дно со само 13 освоени бода, па челниците на клубот мораа да направат промена. Раководството на Хал најави дека во најкраток можен рок ке наименува наследник на  Фелан.