Распродадени сите билети за натпреварот меѓу Вардар и Барселона

Ракометен спектакл во Скопје, Вардар ја пречекува Барселона во дербито викендов во ракометната Лига на шампионите.

Дека ова е супер дерби говори и фактот  што релиси сите билети за овој натревар се распродадени. РК Вардар информира дека во продажба има уште околу 700 билети за саботната ракометна треска.