ЛЕПА ЛУКИЌ ОСТРА: Ако се докаже дека Зоран е убиецот, нека се убие!

Учесничката во реалното шоу „Парови“ Лепа Лукиќ се огласи по повод мистериозното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ.

Името, после синоќешната емисија посветена на овој трагичен настан во која зборуваше и детектив, учесниците во шоуто се замислиле.

Од денот на убиството па се до денес медиумите шпекулираат кој би можел да биде убиецот, многумина веднаш се посомневаа на нејзиниот сопруг Зоран Марјановиќ. Зоран е веќе уапсен и одреден му е притвор од 30 дена.

Свој коментар на ова имаше и познатата Лепа Лукиќ.

„Јас не можам да го осудувам него. Не сакам да кажам дека тој го направил тоа се додека официјално не се дознае, ама доколку се испостави дека тој е, тогаш сериозно треба да крене рака на себе.“, изјавила Лукиќ.