ПРЕМИЕРНО: Албанците “скроија“ песна за Трамп!

Контроверзниот бизнисмен, воедно и нов претседател на најмоќната држава во светот, Доналд Трамп ужива во својата популарност насекаде, па дури и во соседна Албанија од каде денеска доби нова песна.

Песната „Доналд Трамп“ во изведба на Mozzik е во модерен диско ритам со светски призвук. Очигледното од вечерва дискотеките низ Албанија ќе бидат побогати за уште една песна во репертоарот.