Сопругата на Ѓоковиќ изгледа неверојатно

Јелена Ѓоковиќ ја роди ќерката Тара на 2-ри септември, а сега во јавност излезе и првата нејзина фотографија после пораѓај.

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ изгледа прекрасно иако од пораѓајот помина само месец дена.

Јелена се породи во Монте Карло, а како и пред 3 години кога го роди синот Стефан повторно се одлучи за комплексот „Грејс Кели“ кој важи за една од најценетите болници во Европа.