Деби Рејнолдс и Кери Фишер утре ќе бидат погребани заедно во Лос Анџелес

Холивудската актерка Деби Рејнолдс и нејзината ќерка и колешка Кери Фишер, која се прослави со улогата на принцеза Леа во серијалот „Војна на ѕвездите“, ќе бидат погребани утре една крај друга во Лос Анџелес.

Телевизија Еј-Би-Си јави дека двете ѕвезди, кои починаа минатата недела, ќе бидат погребани на приватан церемонија во кругот на семејството и пријателите.

Тод Фишер, синот на Деби, која станаа глобална ѕвезда благодарение на мјузиклот „Пееме на дождот“ од 1952 година, во изјава за Ен-Би-Си рече дека двете актерки ќе бидат погребани на гробиштата „Форест Лоун“ во Лос Анџелес.