ФК Вардар ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ

vardar-podgotovki

Македонскиот фудбалски првак, екипата на Вардар, ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

„Црвено-црните“ го имаа првиот собир во тренинг-центарот во Хиподром, а Гоце Седлоски ги имаше на располагање сите фудбалери на првата прозивка. Од новајлиите за првпат во новата средина беше Бесир Демири, додека од младинците на теренот се најдоа Личина, Димков и Стојчевски.

Вардар ќе тренира во Скопје до 20. јануари, а потоа ќе следи заминување во турска Анталија.

Фото: ФК Вардар