Македонија домаќин на Лихтенштајн во Струмица

Последниот натпревар во квалификацискиот циклус за Светското првенство 2018 во Русија нашата фудбалска репрезентација ќе го одигра на стадионот „Младост“ во Струмица. Противник на Македонија на 9.октомври (понеделник) ќе биде селекцијата на Лихтенштајн. Почетокот е во 20:45 часот.

На тој терен Македонија беше домаќин на натпреварот од овој циклус против Албанија и се покажаа добар организатор. По тој повод Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) реши да биде домаќин на „Црвено-жолтите” уште еднашво Струмица.

На 6 октомври (петок) нашата репрезентација гостува на „Стадио Олимпико” во Торино каде што ќе игра со Италија.