МОТО ГП: Довициозо на пол позиција во Малезија

Андреа Довициозо ја обезбеди   втората пол-позиција сезонава, откако постави најдобро време во квалификациите за ГН на Малезија.

Италијанскиот возач беше најбрз од сите во втората квалификациска сесија и утрешната трка во Малезија ќе ја стартува од најпосакуваното место. Првиот ред ќе го исполни двоецот на Јамаха, Хорхе Лоренцо и Валентино Роси.

moto-gp-starna-lista