ПМФЛ: Вардар – Шкендија, супер дерби во 10. коло со пренос на ТВ Нова

Вардар ја пречекува Шкендија во натрева род 10. коло во ПМФЛ  што е нова голема пресметка во шампионатот на Македонија за титулата.

Шкендија е лидер  и единствена екипа во досегашниот тек од првенството без пораз, средбата започнува од 14-30 часот со пренос на ТВ Нова.

Двојки, 10. коло :

Пелистер – Победа

Академија П. – Шкупи

Пелистер  – Победа

Ренова – Работнички

Скопје – Силекс