Ристовски и Жута со Ријека против Олимпијакос во плејофот од ЛШ

Денешната ждрепка во Нион за плејофот во фудбалската Лига на шампионите посака, нашите репрезентативци, Ристовски и Жута со Ријека да се борат против Олимпијакос за пласман во групната фаза од елитата на Европа.

Неизвесни дуели се очекуваат на соочувањета на Хофенхајм и на Ливерпул како и на двомечот меѓу Наполи и Ница.

Ова се двојките за последниот квалификациски филтер во Лигата на шампионите: