СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

Со натпреварот меѓу  домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето.

Нашата ракометна репрезентација првиот натпревар го игра в четврток со Тунис, стар познаник и голем должник кој не елиминира од настап на Олимписките игри во Рио.

ГРУПА Б (МЕЦ)

1.КОЛО :

ЧЕТВРТОК, 12 ЈАНУАРИ

14.00 Ч. СЛОВЕНИЈА – АНГОЛА

17.45 Ч. МАКЕДОНИЈА – ТУНИС

20.45 Ч. ШПАНИЈА – ИСЛАНД

2.КОЛО:

САБОТА, 14 ЈАНУАРИ

14.45 Ч.  СЛОВЕНИЈА – ИСЛАНД

17.45 Ч. ТУНИС – ШПАНИЈА

20.45 Ч. АНГОЛА – МАКЕДОНИЈА

3.КОЛО:

НЕДЕЛА, 15 ЈАНУАРИ

14.45 Ч. ИСЛАНД – ТУНИС

ПОНЕДЕЛНИК, 16 ЈАНУАРИ

17.45 Ч. СЛОВЕНИЈА – МАКЕДОНИЈА

20.45 Ч. ШПАНИЈА – АНГОЛА

4.КОЛО:

ВТОРНИК, 17 ЈАНУАРИ

17.45 Ч. СЛОВЕНИЈА – ТУНИС

20.45 Ч. АНГОЛА – ИСЛАНД

СРЕДА, 18 ЈАНУАРИ

20.45 Ч. МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА

5.КОЛО:

ЧЕТВРТОК, 19 ЈАНУАРИ:

14.00 Ч. ТУНИС – АНГОЛА

17.45 Ч. МАКЕДОНИЈА – ИСЛАНД

20.45 Ч. СЛОВЕНИЈА – ШПАНИЈА