Трајковски со нова повреда, следува нова пауза

aleksandartrajkovskicittadipalermovfcfnd_lzb-hsel-480x319

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски поради повреда на стапалото нема да биде дел од тимот на Палермо за дуелот против Емполи.

Според првичните информации, повредата не е од сериозен карактер, но за да се избегне ризик истата да се влоши, Трајковски ќе мора да одмора.

Мечот против Емполи ќе биде од голема важност за Палермо, затоа што токму наредниот противник на сицилијанците е директен конкурент во битката за опстанок.