Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово

Сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово кај наплатната рампа Желино е нормализиран во двата правца, соопшти попладнево Автомото сојузот на Македонија.

На овој патен правец сообраќајот беше во прекин поради протестот на околу 300 вработени од компанијата „Југохром“.