ВЕЧЕРВА НА НОВА: Бујар Османи во „Аргументи“ ќе дебатира за платформата на албанските партии

bujar-osmani

Вечерва во стандардниот термин резервиран за дебатната емисија „Аргументи“ на авторот и водител Љубиша Николовски ќе гостува Бујар Османи, портпаролот на ДУИ.

Во фокусот на вечерашната дебата ќе биде предложената платформа од албанските партии кои ја поставија како услов за формирање на новата Влада.

Не пропуштајте, ексклузивно во 20:30 часот на фреквенцијата на ТВ Нова.