ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Свежо утро, топло попладне

Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира дека денеска времето ќе биде посвежно утринските часови, а затоплување ќе следува подоцна во текот на денот.

„Умерено облачно со повеќе облачност на северот, наутро свежо, а преку денот ветровито најмногу вдолж Повардарието. Попладне облачноста ќе се намали УВ=6“, прогнозираат од УХМР.