Времето денеска

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност.

Во западните планински делови попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. УВ ќе биде 8.

Утринската температурата ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 28 до 38 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска темепратура до 18 степени, а дневна до 37 степени.