Што јадеше Ердоган во Белград: Најмногу го бендиса пилешкото со сливи

Српските домаќини се потрудија турскиот претседател во Белград да се чуствува како дома. На свечената вечера му беа понудени безброј специјалитети па тој беше на мака што да проба.

На менито се нашле маринирани медаљони, телешки котлет со путер и костен во чоколадо со шлаг, а „султанот“ најмногу го бендисал пилешкиот ролат со суви сливи и пармезан и рукола.

Вечерата завршила со благо од богатата српска кујна.