Мас: Светот ќе биде полуд по победата на Трамп

Германскиот министер за правда, Хајко Мас изјави денеска дека по победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД светот ќе биде полуд.

– Не е крај на светот, но светот ќе биде полуд, напиша Мас на својот налог на Твитер.