Пет лица се ранети во близина на протестот против Трамп во Сиетл

Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп.

Двајца од ранетите се во животна опасност.

Според полицијата пукотниците не биле поврзани со протестот.