Првиот твит на Трамп по победата: Никој нема да биде заборавен

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска во својот прв твит по победата на изборите во САД порача дека „никогаш веќе нема да се случи некој да биде заборавен“.

– Заборавените мажи и жени никогаш повеќе нема да бидат заборавени, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде и дека ќе ги „обедини граѓаните на Америка“.